Przystanek TEATR dobiega końca!

Przez czas trwania Przystanku TEATR spotykaliśmy się z dziećmi i ich rodzinami, z uczniami i ich nauczycielami w domach kultury, w szkołach, w teatrach. Około tysiąc osób z małych miejscowości obejrzało spektakle wędrownych teatrów.
Naszym spotkaniom towarzyszyły różne emocje. Były łzy i ogromne wzruszenie, były spontaniczne okrzyki radości, był śmiech. Publiczność żywo reagowała na teatralne propozycje, angażowała się w sytuacje sceniczne i przeżywała je na swój oryginalny, dziecięcy sposób. Mogliśmy razem odkrywać nowe światy i budzić w sobie wrażliwość na ruch, dźwięki, historie pisane obrazem. Wspólnie przeżyliśmy wspaniałą, teatralną przygodę.
Podczas Przystanku TEATR obejrzeliśmy wiele ciekawych propozycji teatralnych, które łączyły różne formy i środki wyrazu artystycznego. Były to spektakle:
– „Fintikluszki – folkowe okruszki”, Teatr Małe Mi
– „Tuwim Julek – para BUCH, frazy w RUCH”, Teatr Małe Mi
– „Szydełkowa Szopka Babci Klary”, Teatr Małe Mi
– „Ptaki dziwaki”, Teatr Nowy Kraków
– „Kartki Pana Andersena”, Teatr Figur
– „Historie Zimowe”, Teatr Figur
– „Król Maciuś Pierwszy”, Teatr Figur
które serdecznie polecamy Państwa uwadze.

Nauczyciele i animatorzy pracujący z dziećmi uczestniczyli także w warsztatach Przystanku TEATR – wzbogacali swoją wiedzę i nabywali nowych umiejętności z zakresu pedagogiki teatru, animacji społeczno-kulturowej, teatru formy i współczesnych technik pracy twórczej z dziećmi. Były to spotkania podczas których wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami, dzieliliśmy się opiniami.

Każde wydarzenie było dla nas ważne i wyjątkowe. Włączyliśmy się także w świętowanie niepisanego dnia Klasyki Żywej. Cóż można dodać – działo się.
Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz i że ten spędzony razem czas dał nam wszystkim dużo radości.

Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury i programowi Kultura Dostępna finansowanemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za możliwość zrealizowania tak satysfakcjonującego projektu jakim był Przystanek TEATR.

Dziękujemy naszej publiczności i wszystkim partnerom, z którymi współpracowaliśmy przy tym projekcie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s