Zespół LWT 2015

mateusz wrobel Mateusz Wróbel 

Instruktor teatralny, żongler, aktor, recytator, związany z działaniami animacyjnymi w Mostkach k. Skarżyska Kamiennej. Absolwent kursu pedagogiki teatru „Pracownie 2012” w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury „Dilettante – teatr w ruchu” oraz kursu „Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej”. Współpracownik Teatru Figur przy projektach w ramach „Laboratorium Teatru Cieni”.

alla maslovskaya Alla Maslovskaya

Aktorka, reżyserka, pedagożka teatru; absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury (specjalizacja: reżyseria teatru dzieci i młodzieży); aktorka Teatru Figur Kraków, założycielka Teatru Studio przy Związku Polaków w Sankt Petersburgu, od wielu lat współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury przy realizacji programu „Dilettante – teatr w ruchu”.

dagmara zabska Dagmara Żabska

Aktorka, szefowa artystyczna i założycielka Teatru Figur Kraków, pedagożka teatru, teatrolożka, wykładowca akademicki na UJ oraz UW, wieloletnia koordynatorka programu „Dilettante – teatr w ruchu”, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, uczestniczka kursów w Figurentheater-Kolleg (Niemcy), w 2015 roku odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

dominika byrskaDominika Byrska

Aktorka, lalkarka. W 2014 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Zagrała w spektaklu dyplomowym „Mały K.” w reż. Pawła Passiniego oraz „Dzikie łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa,  a także w spektaklu Teatru Figur „Król Maciuś Pierwszy” w reż. Dagmary Żabskiej. Wieloletnia członkini Orkiestry Dętej przy OSP Kaniów.

malgorzata mirga-tas Małgorzata Mirga-Tas

Romska artystka rzeźbiarka, malarka, projektantka; absolwentka Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP, członkini Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Harangos”, organizatorka międzynarodowego pleneru artystycznego „JAW DIKH”, członkini grupy Romani Art; artystycznie realizuje się m.in. poprzez projekt „Romski Pstryk”, prace z dziećmi oraz tworzenie ilustracji do książek.

stanislaw trembla Stanisław Trembla

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu spec. puzon oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzyki na Uniwersytecie Śląskim, nauczyciel muzyki w szkole podstawowej, kompozytor, aranżer, dyrygent. W 2014 roku pracował w  orkiestrze Cyrku AMAR we Francji. Prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Dętą na Woli pod patronatem GOK Miedźna.

DSC_0605 Tomasz Wawer

Student polonistyki antropologiczno-kulturowej (dłużej) i etnologii (znacznie krócej) UJ, czyli antropolog literatury i kultury. Zainteresowany różnorodnością form artykulacji doświadczenia – od fotografii, przez język, film, do gry komputerowej włącznie. Bardzo szczerze zadowolony, że wychodzi z biblioteki do Lanckorony.

anna wrobel Anna Wróbel

Kulturoznawczyni i polonistka. Główny koordynator projektów w Małopolskim Instytucie Teatralnym.

IMG_1899Elżbieta Foltyniak

Polonistka, która stara się być antropologiem kultury. Odkąd zorientowała się, że wiedzy o życiu nie da się czerpać z literatury, postanowiła zająć się wszystkim co ludzkie i dlatego właśnie zaczyna poważną przygodę z etnologią. Chociaż jest niezmiennie zakochana we wsi, coraz bardziej podoba się jej burzliwy romans z miastem.

martyna palisMartyna Paliś

Filolog polski, antropolog kultury, członkini zarządu MIT, absolwentka kursów aktorskich i teatralnych. Pasjonatka teatru, literatury. Zainteresowana teorią afektów i emocjami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s